Alman Tipi İskele Nedir?

Alman tipi iskele, güvenliği sağlanmış bir cephe iskelesidir. Bu geçici inşaat yapısı, Alman standartlarına uygun olarak tasarlanıp üretilmiştir. İskeletteki merdiven yapıları ve geçiş koridorları güvenliği sağlanmış bölgelerdir. Bu bölgelerde çalışacak insanların fazla enerji harcamadan geçmek istediği tarafa ulaşmasını sağlar. Hem fazla çaba sarf etmeyi önler hem de daha kısa sürede geçiş sağlar.

Alman tipi iskele yapıları, en fazla 2 metrelik alanlarda kullanılmaktadır. 2 metreden fazla mesafelerde kullanılması gerektiği zaman her 3 metrede bir korkuluk sistemlerinin eklenmesi gerekmektedir.

Yapımı devam eden inşaat alanlarındaki güvenliğin sağlanması oldukça önemli bir konudur. Bu güvenliğin hem yasal hem de vicdani boyutları bulunmaktadır. İnşaatta çalışacak olan işçilerin can sağlığı önemlidir. İş yeri güvenliğinin sağlanması ve can sağlığının korunması dikkate alınması gereken konulardır. Günümüzde artık bu konular daha fazla gündeme gelmektedir. Bu sayede güvenlikli iskele yapılarının yaygınlaşması ve iş yeri güvenliğinin sağlanması da mümkün olmaktadır.

İnşaat alanındaki geçici cephe iskeleleri oldukça önem taşıyan yapılardır. Bu yapıların güvenli olması ve gerekli önlemlerin alınmış olması, iş yeri kazalarını büyük oranda önlemektedir. Alman tipi iskele yapılarını cephe boyama, cephe izolasyonu, gemi inşaatı, cephe sıvası kaplama, tünel inşa etme, baraj inşaatı, cephe giydirme ve cephe bakım – onarım gibi işler için kullanmak mümkündür.

Güvenlikli İskele

Alman tipi iskele, inşaat işçilerinin güvenliğini sağlamak amacıyla üretilmiş olan geçici yapıdır. Bu geçici yapının tüm emniyet tedbirleri alındığı için can güvenliği sağlanmış bulunmaktadır. Bu sistemlerin kullanımı ülkemizde yaygınlaşmaya başlamıştır. Teknolojinin gelişmesi bu tip güvenlikli iskele yapılarının da artmasına yardımcı olmuştur.

Ahşap ve demir alaşımlı iskeleler artık yerini Alman tipi iskele yapılarına bırakmaktadır. Güvenliği ve donanımı tam olan bu iskele yapılarının kullanımı hem konforlu hem de kolaydır. Çalışanların daha kısa sürede geçişini sağladığı için oldukça da avantajlı sistemlerdir.

Bu geçici inşaat yapısında geniş ve güvenli koridorlarla merdivenler yer alır. Kaliteli malzeme ve güvenli tasarımın birleşmesi sonucu oluşan bu üretim, inşaat sektöründe meydana gelen kazaları büyük oranda azaltmayı hedeflemektedir.

Güvenlikli iskele ve Alman tipi iskele hakkında detaylı bilgileri web sitemizden öğrenebilirsiniz.