Ayarlanabilir Dikme Sistemi Nedir?

Ayarlanabilir Dikme Sistemi NedirTaşıyıcı olarak kullanılan bu sistem döşeme altından kullanılır. Kurulumu ve sökülmesi oldukça kolaydır. İstenilen yüksekliğe erişebilmek amacıyla boy ayarlaması yapılabilir. Plan olarak yerleşim kısıtlaması olmayan bu sistemler diğerleriyle de kullanılabilir.

Ayarlanabilir dikme sisteminde kullanılan yardımcı elemanlar Üçayak, U Başlık, Çift Yollu Başlıktır.

Ayarlanabilir dikme sistemi kullanılarak asmolen döşeme ya da çok kirişli olan ince bir döşeme rahatlıkla kaplanabilir. Esnek bir çözüm olarak kullanılan bu sistemler ile daha az sayıda dikme, daha hızlı ve düşük işçiliklerle döşeme kalıbı oluşturulabilir.

Sistemin kullanılan elemanlarının kullanım sayısı diğer kalıp sistemlerine göre 20 kat daha fazladır. Bu da işçilik ve malzeme maliyetlerini azaltacağı için daha ekonomik bir tercih anlamına gelir.

Ayarlanabilir dikme sistemlerinde kullanılan elemanların mutlaka TSE belgesine sahip olması gerekir. Bu belge sayesinde mekanik testlerden geçmiş ve standart olduğu kanıtlanmış olur.

Dikme sistemlerinde kullanılan iç borular makineler tarafından 12 cm ara ile delinir. Bunun yapılmasının nedeni montajın kolay bir şekilde yapılması ve adından da anlaşılacağı gibi ayarlanabilmesini sağlamaktır.

Bu sistemlerde ince ayar yapılabilir. Mekanizma kısmı 3 mm kalınlığında somun sifero dökümlü ve CE belgeli olmalıdır. Dikmelerin zemine daha sağlam basması ve tutunması için taban plaka mukavemetinin artırılması gerekir. Bunun içinde 5 mm çelik kullanılır.

Ayarlanabilir Dikme Sistemi Montajı Nasıl Yapılır?

Dış borular 60×2,5mm, iç borular 48x3mm borulardan üretilir. Çift Yollu Başlık Çift Yollu Başlıklar ana taşıyıcı ahşap kirişlerin kesiştiği, çift H20 geçmesi gereken yerler ve ana taşıyıcı kirişlerin baş ve sonundaki dikmelere montajlanır. Bir yönde tek, diğer yönde çift H20 oturması için yuvası vardır. U Başlık Ana taşıyıcı H20 ahşap kirişleri aralardan destekleyen dikmelere montajlanır.

Ayarlanabilir Dikme Sistemi Özellikleri

  • Konut, işyeri, villa, AVM, kurum ve kuruluşların projelerinde kullanılabilir.
  • İsteğe bağlı olarak düz ya da U başlı olarak üretilebilir.
  • Ahşaplarla desteklenebilir,
  • Ayarlanabilir kullanım sağlar,
  • Yüksekliği ayarlanabildiği için her türlü cephe de kullanılabilir.
  • Zemin sağlamlığı desteklendirilmiştir.

https://www.hayatiskele.com/