Çerçeve Tipi Kiralık İskele Nedir?

Çerçeve Tipi Kiralık İskele Nedirİnşaat gibi hayati risk taşıyan iş kollarında, iş sağlığı ve güvenliği konusunda özenli ve dikkatli bir şekilde önlem alınması gerekir. Bu sebeple, çalışanların ve çevredekilerin sağlığını korumak ve rahat bir çalışma alanı yaratmak için güvenlikli iskele sistemleri kiralanmaktadır. İskele sistemleri, çalışma alanı riskli olan inşaat sektöründe iş sağlığı ve güvenliğini sağlamak adına üretilen ve kullanılan güvenlikli sistemlerdir.

Çerçeve Tipi Cephe İskelesi Nedir?

İskele Sistemi TSE Belgesi’ne sahip olan çerçeve tipi cephe iskelesi, iş kazalarının önüne geçebilmek ve çalışma kolaylığı sağlamak için tasarlanan bir iskele sistemidir. Bir diğer ismi H tipi iskele olan çerçeve tipi iskele, yüksek oranda güvenlik sağlaması ve kolay kurulabilmesi açısından oldukça tercih edilen inşaat iskele sistemlerindendir.

Basit bir şekilde kurulabilen ve yapılan işe hız kazandıran çerçeve tipi iskele, her kata kalas yerleştirilmesi ile sağlık açısından risk taşımayan bir çalışma ortamı oluşturur. Sahip olduğu korunaklı merdivenler ile katlara kolay ve emniyetli erişim sağlar. Aynı zamanda duvar bağlantı tiji kullanılarak sistemin sabit kalması ve yaşamsal açıdan risk yaratmaması sağlanır.

Çerçeve Tipi Cephe İskelesi Kullanımı

Maksimum düzeyde iş sağlığı ve güvenliği için oldukça büyük bir öneme sahip çerçeve tipi cephe iskelesinin, bazı güvenlik ölçütlerine sahip olması gerekir. Bu sebeple, inşaat iskeleleri seçilirken bu güvenlik ölçütlerine dikkat edilmelidir. Sağlıklı bir çalışma ortamına zemin hazırlamak için çerçeve tipi cephe iskelesinde bulunması gereken bazı güvenlik ölçütleri aşağıdaki gibidir;

  • Çerçeve tipi iskele sisteminin platformlarında iki adet yatay korkuluk bulunması gerekir. Bu korkuluklar diz ve bel hizasında olmalıdır.
  • Her katta iki adet sabitlenmiş platform bulunması gerekir. Bu platformlar katlarda yan yana gelecek şekilde konumlandırılmalıdır. Hayati risklerin en aza indirilebilmesi için çalışma esnasında kilitlenmelidir.
  • Sistem, ayarlanabilen taban araçları ile başlangıç ayakları üzerinde kurulu bir şekilde durmalıdır.
  • 15 cm yüksekliğe sahip çelik topukluklar kullanılarak malzemelerin düşmesi engellenmelidir. Bu sayede hem can hem de mal kaybının yaşanması önlenmiş olur.
  • Çerçeve tipi iskele sistemine özgü bağlantı ekipmanları kullanılarak platform sabitlenmelidir.

Kaliteli hizmetler sunan Hayat İskele, güvenli bir çalışma ortamı oluşturur. H tipi iskele fiyatları hakkında bilgi almak için https://www.hayatiskele.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.