Dış Cephe İskele Kiralama

Dış Cephe İskele KiralamaYüksek katlı yapılarda çalışılabilmesi için gerekli olan ana şeylerde biri de o inşaatta çalışacak kişilerin güvenliğin sağlanması adına dış cephe iskelesi kiralamak ya da satın almaktır. Çünkü, yüksek katlı bir yapının tüm inşaat ve tadilat süreçlerinin tamamlanabilmesi için dış cephe iskelesine ihtiyaç vardır. Ancak, dış cephe iskelesi kiralamayı düşünenlerin dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır.

Bu noktalardan ilki iskelenin hangi alanda kullanılacaksa ona göre seçilmesi gerektiğidir. Çünkü, kiralanacak olan iskelenin mutlaka ulusal ve uluslararası standartlara uyumlu olması gerekir. Aksi takdirde inşaat içerisinde iskeleden dolayı yaşanabilecek olumsuzlukları önlemek zor olacaktır. Bu nedenle de de gerekli standartlara uygun olan iskelelerin kiralanması ve alandaki güvenlik düzeyinin kontrol edilmesi gerekir. Bunun sağlanabilmesi için ise iskele kiralama konusunda uzman olan Hayat İskele gibi sektörde kendi adını ve kalitesini kanıtlamış markalar ile çalışılması önerilir.

Dış Cephe İskele Çeşitleri Nelerdir?

Dış cephe iskeleleri incelendiğinde pek çok tür ile karşılaşılabilir. Bu türlerin her birinin kendi içinde artı ve eksi yönleri vardır. Bu nedenle öncelikle ihtiyacınız olan iskelenin nasıl bir iskele olması gerektiğine bakmanız ardından da sizin aklınızdakine iskele ile ne kadar benzerlik gösterdiğine bakmanız gerekir. Bu nedenle sizler için dış cephe iskele çeşitleri hakkında kısa bilgiler derledik.

Güvenlikli H Tipi İskele

Türkiye’de en sık kullanılan iskele türlerinden biridir. H şeklindeki çerçeveler hem yatay hem de çapraz olarak birbirine bağlanır. Böylelikle güvenle kullanılabilir.

Örümcek İskele

Örümcek iskele ya da diğer adıyla kama iskeleler çeşitli parçaların birleştirilmesi neticesinde elde edilen bir iskele türüdür. Bu iskele türünde genellikle yatak ve dikey borular tercih edilir. Aynı zamanda da geniş yüzeylerde kullanılması önerilir.

Modüler İskele

Hem içi hem de dış montajlar söz konusu olduğunda kullanılabilen modüler iskeleler, alttan tekerlek desteğine sahip olması bakımından hareketli bir özelliğe sahiptir. Aynı zamanda da kolay kurulum ve söküm yapılabilmesi bakımından tercih edilir.

Dış Cephe İskele Kiralama Fiyatları

Dış iskele kiralama hizmetleri için herhangi bir ücret aralığının verilmesi pek doğru değildir. Çünkü her dış cephe iskele kiralama hizmeti veren firma aynı değildir ve her firmanın kendi ücret politikası vardır. Bu nedenle de dış cephe iskele kiralama hizmetinden faydalanmadan önce ilk olarak iyi bir araştırmanın yapılması ve ilgili firmalar ile iletişime geçilmesi önerilir.

https://www.hayatiskele.com/