Dış Cephe İskele Nasıl Kurulur?

Dış Cephe İskele Nasıl KurulurDış cephe iskele kurulumu, uzman desteği alınarak gerçekleştirilmelidir. Profesyonel destek alarak doğru iskele kurulumu gerçekleştirmek daha mümkün olacaktır. Boyama, yalıtım, inşaat gibi işlemlerin yapılabilmesi için gerekli olan dış cephe iskele sistemleri kurulumunun ne kadar başarılı olduğu önemlidir. Başarı bir dış cephe iskelesi, inşaat işlerin kolaylıkla ve hızlı bir şekilde bitmesine yardım olur.

Dış cephe iskelesinin sağlam bir şekilde kurulmaması, kopukluklar olması ve bağlantı hataları olması durumunda inşaat işlemini yapan çalışan zorlanır. Zorlayıcı bir çalışma alanı, işlerin uzun sürmesine ve kötü bir işçilik ortaya çıkmasına sebep olur. Bu gibi durumların yaşanmaması için dış cephe iskele kurulumu yapılırken kesinlikle uzman desteği alınması gerekir. Peki, dış cephe iskele nasıl kurulur?

Dış Cephe İskele Sistemi Kurma Aşamaları

Dış cephe iskelesi kurmak için profesyonel kişilerin desteği alınmalıdır. Bu destek ile dış cephe iskelesi kurma aşamaları aşağıdaki gibi olmalıdır.

  • Öncelikle malzemeler hazırlanmalıdır. İhtiyaç duyulan tüm iskele ekipmanlarının TSE standartlarına uygun olmasına özen gösterilmelidir. Türk Standartları Enstitüsü’ne uygun olmayan malzemelerin kullanılmaması gerekir. Bu malzemelerin ciddi iş kazalarına sebebiyet verebilir.
  • Daha sonra zemin kontrol edilir. İskele kurulduktan sonra düşmemesi için iskelenin bulunduğu zeminin gerekli yapıda olmasına dikkat edilmelidir. İskeleler yumuşak zeminlere kurulmalıdır. Aynı zamanda zeminin kaygan olmaması gerekir.
  • Dış cephe iskelesinin sahip olduğu statik hesaplamaların kesinlikle yapılması gerekir. Yapılan hesaplamalar sayesinde başarılı bir şekilde iskele kurulumu yapmak mümkündür.
  • İskele kurulumunu yapan çalışanların kesinlikle gereken yetkinliğe sahip olması gerekir.
  • İskele kurulumu yapıldıktan sonra belirli aralıklarla kontrolü yapılmalıdır. Bu konu hakkında bilgili ve yüksek yetkiye sahip kişiler tarafından iskelenin kontrolünün yapılması oldukça önemlidir. Bütün unsurlara dikkat eden firmalar ile anlaşmak bu sebeple oldukça gereklidir.

Dış Cephe İskele Kurulumu Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dış cephe iskele kurulumu yapılırken dikkat edilmesi gereken birçok unsur bulunur. Bu unsurların en önemli olanlarından biri profesyonel firmaları tercih etmektir. Hayat İskele, alanında profesyonel çalışma arkadaşları ile hizmet vermektedir. İskele ihtiyaçlarını en kaliteli şekilde karşılayan Hayat İskele’yi tercih ederek iskele sorunlarınızı ortadan kaldırabilirsiniz.

Güvenlikli dış cephe iskele sistemleri hakkında bilgi almak istiyorsanız https://www.hayatiskele.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.