Flanşlı Örümcek İskele Nedir?

Flanşlı Örümcek İskele NedirFlanşlı örümcek iskele farklı yüksekliklere sahip döşemelerde kullanılır. Bu sistemin elemanları farklı boylarda yatay ve dikey unsurlardan meydana gelir. İnşaat sektöründe tercih edilen flanşlı iskele, örümcek iskele, kamalı iskele olarak da bilinir. Farklı yüksekliklerde üretilen flanşlı örümcek iskele çok amaçlı bir iskeledir.

Flanşlı Örümcek İskele Sisteminin Kullanım Alanları

Dış cephe ve kalıp işlemlerinde tercih edilen bu iskele türü yatay ve dikey boruların bir araya getirilmesiyle oluşturulur. Mobil iskele olarak da bilinen bu sistem, kolay taşınabilir ve hızlı kuruluma sahip bir sistemdir. Yüksek yük taşıma kapasitesi bulunan flanşlı örümcek iskele sistemi cephe çalışmalarında ve sanayi tesislerinde tercih edilir.

Flanşlı örümcek iskele her türlü cephe çalışmaları, sanayi tesisleri, asansör kuyuları, gemi onarım ve yapımında kullanılabilen çok amaçlı bir iskele türüdür.

Flanşlı Örümcek İskele Sisteminin Parçaları Nelerdir?

Flanşlı iskele parçalarında kullanılan parçaların farklı boylarda dikey ve yatay olmaları iskele çeşidinin farklı yönlere doğru açılmasını sağlar. Dikey parçalar standart biçimde 50 ve 100 cm olarak imal edilir. Tek bağlantı noktasından 90 derecelik açıyla dört adet ve 45 derecelik açıyla dört adet olmak üzere toplam 8 adet yatay parçalar birbirine eklenebilir. Bu yapısı nedeniyle örümcek iskele olarak tanımlanır. Borular: kurtağzı, flanş ve karma olarak adlandırılan üç parçayla birleştirilir.

Örümcek iskele parçalarının uluslararası standartlarda imal edilmesi iş güvenliği açısından kritik öneme sahiptir.

Flanşlı Örümcek İskele Kurulumu

Flanşlı örümcek iskele kurulum ve söküm işlemleri oldukça basit ve pratiktir. Çekiç veya insan gücü kullanılarak parçalar kolaylıkla çıkarır. Ağır yükleri taşıma kapasitesine sahip olan örümcek iskelede alt ayar milleri ile zemin teraziye alınır. U başlıklı 4 yollu üst ayar millerinin yardımıyla döşeme ve kiriş altı teraziye alınır. Flanş aralığı ihtiyaca göre ayarlanır. Taşıyıcı ana kirişler dört yollu başlıklara oturtulur. Kurtağzı ve karma borular sabitlenir. Bu sayede flanşlı iskele kurulmuş olur.

Flanşlı Örümcek İskele Kiralayan Firmalar

Kiralık flanşlı örümcek iskele arayışındaysanız Hayat İskele uygun fiyata en doğru çözümleri sizlerle buluşturur. Kiralık flanşlı iskele üreten firmalar arasında yüksek kalite standartları ile hizmet veren Hayat İskele, müşterilerine uygun avantajlar sağlar. İhtiyacınız olan iskele sistemine uygun fiyat avantajları ile sahip olmak için https://www.hayatiskele.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.