Flanşlı Örümcek İskele

Flanşlı Örümcek İskeleFarklı yüksekliklere sahip olan döşemelerde kullanılan iskele sistemin flanşlı örümcek iskele denilir. Kullanılan elemanlarının değişik boylarda dikey ve yatay olmaları bu iskelelerin farklı yönlere doğru açılabilmesine imkan tanırı. Dikey elemanlar standart olarak 50 ve 100 cm olarak üretilirler. Tek bir bağlantısından doksan derecelik açıyla dört tane ve kırk beş derecelik açıyla dört olmak üzere toplam sekiz tane yatay elemanlar birbirine birleştirilebilir. Bu özelliği ise ona örümcek iskele adının verilmesine neden olmuştur.

Yatay elemanların üretiminde proje esas alınır bu nedenle farklı iş yüküne göre ölçeklenebilir. Flanşlı örümcek iskeleler, piyasada kamalı ve mobil iskele olarak da bilinir.

Flanşlı iskele kurulum ve söküm işlemleri basittir. İster çekiçle ister insan gücüyle elemanlar yerleşim yerlerinden kolaylıkla çıkarılabilir. Gelişmiş düğüm noktalarından dolayı ağır yükleri taşıyabilme kapasitesine sahiptir. Dikey elemanlar 1 metre aralıklı olarak yatay elemanla bağlanır.

Flanşlı İskele Özellikleri

Flanşlı iskeleler konutlarda, yüksek binalarda, alışveriş merkezlerinde, endüstride, tersanelerde, köprü ve fabrika gibi projelerin tamamında kullanılabilir. Farklı yüksekliğe çıkabilme özellikleri vardır. Alternatif dış cephe iskelesi olarak da kullanılan flanşlı iskelelere, merdiven ve korkuluk sabitlenebilir.

Flanşlı İskele Kullanım Alanları

Flanşlı iskelelerin kullanım alanı oldukça geniştir. Özellikle büyük projelerde kullanılıyor olması bu iskelelerin ağırlık kapasitesinin yüksek olmasından ve emniyetli olmasından kaynaklanmaktadır. Konut, inşaat, metro, endüstri, enerji, sağlık, menfez, tersane, sahne ve seyirci platformları olarak kullanım alanları mevcuttur.

Kiralık İskele Fiyatı

İskele satın alma bakım ve depolama gibi maliyetlerin yüksek olmasından dolayı pek çok sektör için tercih edilmeyen çözümlerden biridir. Firmalar genelde iskele ihtiyaçlarını kiralama yöntemiyle karşılamaya çalışırlar. İskele kiralama tercihi yapılırken ise projenin durumu ve planlanan süre göz önünde bulundurulur. Kiralık iskele fiyatları da bu bağlamda değişiklik gösterir. Biz Hayat İskele olarak sektörde her zaman ihtiyaca çözüm olarak önerilerde bulunur ve firmaların güvenli iskele ihtiyaçlarını karşılamaya çalışırız. Projenize uygun kiralık iskele konusunda bize https://www.hayatiskele.com/ adresinden ulaşabilir ve gerekli kurulum ve söküm desteği alabilirsiniz.

Hayat iskele olarak prensibimiz tüm yapılarda ihtiyaçlarınıza en uygun, en hızlı ve en güvenilir iskele üretimini gerçekleştirmektir.