Güvenlikli İskele Sistemleri

Güvenlikli İskele SistemleriGüvenlikli iskele, adından da anlaşılacağı üzere personel ve çevredeki insanların yaşamlarının tehlikeye atılmaması için Avrupa standartlarında geliştirilmiş Gerekli olan tüm güvenlik önlemleri alınarak emniyeti sağlanmış sistemlerdir.

Güvenlikli iskeleler kendi içerisinde çeşitlendirilir. Buna göre H tipi iskeleler şu şekilde tanımlanabilir.

Güvenlikli H Tipi İskele

H tipi iskeleler her türlü dış cephe çalışmalarında kullanılabilir. Özellikle gemi imalatı gibi ğır sanayi tesislerinde tercih edilen bu iskeleler, kolay kurulum ve hızlı montaj özelliğine sahip olması gerekir. H tipi iskeleler zamanla personel tasarrufu sağlar. Platform üzerindeki ağırlık kapasitesi ise yapılacak olan işe göre değişkenlik gösterir

Modüler İskeleler

Modüler iskelelerin özelliği iç ve dış mekanlarda kullanılabiliyor olmasıdır. İç bölümlerde yapılacak olan montaj, tesisat ve restorasyon gibi çalışmalarda olmazsa olmazlar arasında gösteriler. Modüler iskele sayesinde yapılan işte verimlilik artırılır.

Kolay kurulum ve söküm özelliğine sahip olan bu iskeleler emniyetli olarak üretilir. Hafif yapılarından dolayı kolaylıkla hareket ettirilebilir. Mekan içerisinde bir noktadan başka bir noktaya taşımak emniyetli ve kolaydır. Modüler iskele sistemlerinde yükseklik çerçeveler sayesinde istenilen kadar çıkarılabilir.

Cup-Lock İskele Sistemleri

Cup lock iskele sistemlerinin taşıyıcı özelliği özellikle döşeme ve kiriş kalıbı uygulamaları için tercih edilebilir. Bağlantı noktalarından kilitlenme özelliğine sahip olan bu iskeleler yük aktarma özelliği sayesinde ideal kullanım imkanı sağlar. Cup lock iskele modelinde yatay ve düşey bağlantılar çerçeve oluşturacağından dolayı üzerindeki ağırlık ne kadar olması gerekiyorsa emniyetli bir şekilde taşıyabilir. Bu iskele modelleri dış cephe iskelesi olarak da tercih edilebilir.

Masa Tipi İskele

Masa tipi iskeleler özellikle köprülerde, sanayide, viyadüklerde ve santrallerde kiriş kalıbı olarak kullanılabilir. Kalıp iskelesi olmasından dolayı çok yüksekte bile ağır yüklerin taşınmasında emniyetlidir. Masa tipi iskeleler tekerlekli araçlarla ve vinçlerle taşınabilir.

Kovanlı İskele

Aynen masa tipi iskelelerde olduğu gibi köprü, viyadük ve santral gibi hem yüksek hem de ağır olan projelerde tercih edilebilir. Emniyetli olan bu sistem döşeme ve kiriş kalıbı taşıyıcı olarak kullanılabilir.

İnşaat iskeleleri tercihiniz için bize https://www.hayatiskele.com adresimizden ulaşabilirsiniz.