Güvenlikli Kiralık İskele Çeşitleri Nelerdir?

Güvenlikli Kiralık İskele Çeşitleri NelerdirGüvenlikli kiralık iskele, bina ve yapılarda inşaat, bakım, onarım ve yıkım işlerinde tercih edilen yapı sistemleridir. Güvenlikli dış cephe iskele sistemleri çalışanlara güvenli çalışma ortamı sunar. Güvenlikli kiralık iskele, personelin yüksek yapılarda güvenli bir şekilde çalışmasını sağlar. Bunun yanında ürünlerin taşınması konusunda da kolaylık sağlar.

Güvenlikli dış cephe iskele farklı alanlarda kullanabilmek için tasarlanmış sistemleridir. Birçok cephe çalışmasında, inşaat alanlarında ve şantiyelerde binaların dış cephelerine uygulanacak çalışmalar için tercih edilir. Güvenlikli iskele sistemlerinin kurulumu ve kullanımından sonra dış cephede çalışanlar işlerini güvenli bir şekilde tamamlayabilir.

Güvenlikli iskele kiralarken dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar bulunur. İlk olarak iskelenin ne için, hangi alanda kullanılacağının bilinmesi gerekir. Dış cephe iskelelerinin standarda uygun olması önemlidir. Dolayısıyla iskelede güvenlik filesi, koruyucu ekipmanlar ve ihtiyaç duyulan güvenlik sistemlerinin yer alması gerekir. Güvenlik iskelelerin birçok çeşidi bulunur. Kiralık güvenlikli iskele çeşitleri aşağıdaki gibidir.

Güvenlikli H Tipi İskele

H tipi güvenlikli iskele, dış cephe çalışmalarında kullanılır. Özellikle gemi üretimi gibi ağır sanayi tesislerinde tercih edilir. H tipi iskeleler basit bir şekilde kurulum ve hızlı montaj özelliği sayesinde avantaj sağlar. Aynı zamanda personel tasarrufu da sağlanmasına olanak verir. İskelenin ağırlığı da yapılacak olan işe göre değişebilir.

Modüler İskele

Modüler iskele, iç ve dış mekanlarda kullanılabilen sistemlerdendir. İç kısımlarda yapılacak olan montaj, tesisat ve restorasyon çalışmalarında vazgeçilmez sistemler arasında bulunur. Modüler iskele sayesinde yapılan işte verimlilik artar. Basit bir şekilde kurulup sökülebilen bir sistem olan modüler iskele, güvenli bir yapıdadır. Hafif olması nedeniyle de kolayca taşınabilen bir yapıdadır. Bu iskele sisteminde yükseklik çerçeveler vasıtası ile istenilen düzeye çıkarılır.

Cup-Look İskele

Cup-look iskele sistemleri döşeme ve kiriş kalıbı uygulamaları için kullanılır. Cup-look iskeleler, bağlantı noktalarından kilitlenebilir. Yük aktarma özelliği bulunan bu iskeleler, avantajlı bir kullanım sağlar. Cup-look iskele sisteminde dikey ve yatay bağlantılar çerçeve meydana getirir. Üzerinde yer alan ağırlık güvenli bir şekilde taşınır. Genel olarak dış cephe iskelesi olarak kullanılır.

Masa Tipi İskele

Masa tipi iskele türleri köprü, viyadük, sanayi ve santrallerde kiriş kalıbı olarak tercih edilir. Bu iskele tipi, kalıp iskelesidir. Bu nedenle çok yüksekte seviyelerde de ağır yükleri emniyetli bir biçimde taşır. Masa tipi iskeleler tekerlekli araçlar ve vinçler ile taşınabilir.

Kovanlı İskele

Santral, viyadük ve köprü gibi yüksek ve ağır projelerde kullanılan iskele sistemleri arasında yer alır. Kovanlı iskele, güvenlikli bir yapıdadır. Güvenlikli yapısından dolayı kiriş ve döşeme kalıbı taşıyıcı olarak kullanılır.

https://www.hayatiskele.com/