Güvenlikli Kiralık İskele Nedir? Kiralık İskele Türleri

Güvenlikli Kiralık İskele Nedir - Kiralık İskele TürleriGüvenlikli kiralık iskele, yapı ve binalarda inşaat, onarım, bakım ve yıkım işlerinde tercih edilen yapı sistemleridir. Güvenlikli iskele sistemleri çalışanlara güvenli bir çalışma ortamı sağlar. Güvenlikli kiralık iskele, personelin yüksek yapılarda güvenli bir şekilde çalışmasını sağlayan bu sistemler aynı zamanda ürünlerin taşınmasını da kolaylaştırmaktadır.

Güvenlikli iskelelerin çeşitleri bulunmaktadır. Kiralık güvenlikli cephe iskelesi çeşitleri şu şekilde sıralanabilir;

Güvenlikli H Tipi İskele

H tipi güvenlikli iskeleler dış cephe çalışmalarında kullanılan iskele çeşididir. Özellikle gemi imalatı gibi ağır sanayi tesislerinde tercih edilmektedir. H tipi iskeleler kolay kurulum ve hızlı montaj özelliğine sahiptir. Ayrıca, personel tasarrufu da sağlamaktadır. İskelenin ağırlık kapasitesi yapılacak olan işe göre değişkenlik gösterir.

Modüler İskele

Modüler iskeleler iç ve dış mekanlarda kullanılır. İç bölümlerde yapılacak olan montaj, tesisat ve restorasyon çalışmalarında olmazsa olmazlar arasında yer alır. Modüler iskele ile yapılan işte verimliliğin artması söz konusudur. Kolay kurulum ve söküm özelliği bulunan modüler iskeleler emniyetli bir yapıya sahiptir. Hafif yapıları nedeniyle kolaylıkla taşınabilir. Bu iskele sisteminde yükseklik çerçeveler aracılığıyla istenilen seviyeye çıkarılabilir.

Cup-Lock İskele Sistemleri

Cup-lock iskele sistemleri döşeme ve kiriş kalıbı uygulamaları için kullanılmaktadır. Cup-lock iskele sistemleri bağlantı noktalarından kilitlenme özelliğine sahiptir. Bu iskeleler yük aktarma özelliği ile ideal kullanım olanağı sağlar. Bu iskele sisteminde yatay ve düşey bağlantılar çerçeve oluşturur. Üzerinde bulunan ağırlık emniyetli bir şekilde taşınabilir. Bu iskele türü genellikle dış cephe iskelesi olarak tercih edilebilmektedir.

Masa Tipi İskele

Masa tipi iskele çeşitleri sanayi, köprü, viyadük ve santrallerde kiriş kalıbı olarak tercih edilmektedir. Kalıp iskelesi olması nedeniyle çok yüksekte seviyelerde dahi ağır yükleri emniyetli bir şekilde taşır. Masa tipi iskeleler tekerlekli araçlar ve vinçler aracılığıyla taşınabilmektedir.

Kovanlı İskele

Köprü, viyadük ve santral gibi yüksek ve ağır projelerde tercih edilen iskele çeşididir. Kovanlı iskele sistemleri emniyetli bir yapıya sahiptir. Emniyetli yapısı sebebiyle döşeme ve kiriş kalıbı taşıyıcı olarak tercih edilebilir.

Kiralık iskele konusunda Hayat İskele farklı gereksinimlere cevap vermektedir. Güvenlikli kiralık iskele, iskele kurulum ve iskele söküm gibi ihtiyaçlarınız için https://www.hayatiskele.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.