H Tipi Güvenlikli İskele Sistemleri Nedir?

H Tipi Güvenlikli İskele Sistemleri Nedir?H Tipi güvenlikli iskele sistemleri çerçevelerden oluşan iskele sistemleridir. Bir adet H çerçeve 2 m yükseklikten, iki H çerçeve arası 2,5 km uzunluktan meydana gelmektedir. H tipi cephe iskelesinde metal kalas, sahanlıklı ya da düz merdivenler, ayarlanabilir ayak kullanılmaktadır.

H tipi sistemler, basit ve pratik bir şekilde monte edilebilen geçmeli çerçeveden oluşan pratik bir sistemdir. Çerçeve, çapraz, yatay, platform, korkuluk, tekmelik ve ayarlı ayaklar ile çok hızlı ve güvenli bir şekilde kurulum sağlanır. H tipi güvenlikli iskele sistemlerinde her katta yürüme platformları bulunmaktadır. Yürüme platformları güvenli çalışma ortamı sağlar. Kapaklı merdivenler ile katlar arasında güvenli geçiş emniyeti sağlanır. İskelenin devrilmemesi için çerçeveler bağlantı noktasından binaya ankrajlarla bağlanır.

H tipi güvenlikli iskele sistemi; dikey, yatay ve diyagonal malzemelerden oluşan bağlantı sistemi ile şeklini koruduğundan burkulmaya karşı mukavemetlidir. Emniyetli yük taşıma kapasitesine sahiptir. Kolay ve hızlı montaj-demontaj özelliği bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde işçilikten önemli ölçüde tasarruf sağlamaktadır.

H Tipi Güvenlikli İskele Sistemi Özellikleri

H ayaklar siyah borudan üretilmektedir. H tipi cephe sistemi standart elemanlardan meydana gelmektedir. 2 adet H ayak, 2 adet yatay boru, 1 adet çapraz boru ve 2 adet kalas kullanılarak oluşturan 5 m2 alanı kaplayan modüller kullanılarak sistem meydana getirilir. Oluşturulan bu sistemlerde yardımcı malzeme olarak alt ayar milleri, çelik kalas, sahanlıklı ya da düz tırmanma merdivenleri ve boru kelepçeli duvar dayama malzemelerinden yararlanılmaktadır.

Yatay ve çapraz boruların uçlarında ekstra bir aparat tercih edilmemektedir. H tipi iskele sistemlerinde cephe sistemlerinde kullanılan yatay elemanların 150 cm ve 250 cm ölçülerinde üretimi yapılarak farklı uzunluklardaki cephe boyutlarında kullanılabilmektedir.

H Tipi Güvenlikli İskele Sistemleri

Güvenlikli H tipi iskele sistemleri; her türlü cephe çalışmalarında, duvar yapımında, iç ve dış sıva yapımında, cephe boyama ve izolasyonunda, cephe giydirmede, gemi imalat sanayisinde kullanılan çok amaçlı iskele sistemleridir. Kurulumu kolaydır ve fazla yer kaplamaz. Stoklanabilen pimli bir iskele sistemidir.

Güvenlikli H tipi iskele sistemleri konutlar, yüksek yapılar, iş ve alışveriş merkezleri, endüstriyel yapılar, tesisler gibi projelerde sıklıkla yararlanılan sistemlerdir.

https://www.hayatiskele.com/