İnşaatta İskelenin Avantajları

İnşaatta İskelenin Avantajlarıİskele, inşaat işçileri için işi daha yönetilebilir hale getiren en önemli ekipmanların başında gelir. İnşaat sektörünün ayrılmaz bir parçasıdır. İş ne kadar basit veya karmaşık olursa olsun, iskele ile her alana ulaşarak zamandan tasarruf edebilir ve bir çalışma ortamını daha güvenli hale getirebilirsiniz.

İster büyük bir ticari firma inşa ediyor, ister tarihi bir binayı yeniliyor olun, iskelenin değeri paha biçilemez.

Erişilebilirliği Sağlar

Herhangi bir parçası sınırlı veya eksikse, bir inşaat projesinin bitirilmesi zor olabilir. İskele, yapınızın herhangi bir bölümüne engelsiz erişime izin verdiği için bu sorunun çözülmesine yardımcı olur. Özellikle yüksek binalar çok fazla desteğe ihtiyaç duyar. Çalışma alanı ne kadar uzun olursa olsun, iskele güvenli bir çalışma ortamı oluşturur. Sıva ve boyama gibi işler içinde kolaylık sağlar.

İşçileri Dengeli ve Güvende Tutar

İnşaat zahmetli bir iştir. Bir inşaat yapımında işçilerin farklı pozisyonda çalışması gerekebilir. Bu nedenle iskeleler, inşaat sürecini verimli kılmak için işçilere denge sağlar.

Zaman Kazandırır

İskele kurulumu veya montajı çok uzun zaman almayan bir süreçtir. Uzman bir bilgi gerektiriyor olsa da bu alanda işini iyi bilen bir mühendis iskelenin ne şekilde kurulması gerektiğini çok iyi bilir. İskele kurulduktan sonra inşaata zaman kazandırdığı gibi işin başlaması konusunda da herhangi bir kayba neden olmaz.

İskele Kiralanır mı?

İnşaatlarda görmüş olduğunuz iskelelerin tamamı firmaların kendisine ait değildir. Bunun içinde iskele satın alma değil kiralama yöntemiyle de kullanılabilir. Kiralamanın maliyeti satın almaktan çok daha uygun olacağından dolayı bazı firmalar bu yöntemi tercih ederler.

İskele Kiralamanın Avantajları

İskele kiralamanın en önemli avantajı maliyet gibi görünüyor olsa da aslında iskelenin depolanması da önemli bir konudur. Çünkü inşaat sektöründe bir işi tamamlamadan diğer işin başlama olasılığı çok düşüktür. Bu nedenle iki inşaat süresi arasındaki boşlukta iskelelerin muhafaza edilmesi ve korunması önemli bir konudur. Doğal olarak herhangi bir deponuz ya da alanınız yoksa kiraladığınız iskeleyi iş bitiminde tekrar verebilirsiniz. Bu da inşaat sonrasında iskele saklama sorununu ortadan kaldırır.

https://www.hayatiskele.com/