Kalıp Altı İskele Türleri

Kalıp Altı İskele TürleriKalıp altı iskele çeşitleri kurulumu ve sökümü kolay ekonomik iskele sistemleridir. Her türlü döşeme sistemlerinde kullanılan çok amaçlı iskele türüdür. Yüksek miktarda yük taşıma kapasitesi olan kalıp altı iskele defalarca kullanılabilen yapı elemanlarıdır.

Kalıp altı iskele sistemleri, sanayi, santral, köprü ve viyadük gibi yüksek ve büyük projelerde sıkça tercih edilen sistemlerdir. Kalıp altı iskele uygulaması sayesinde yüksek binalarda rahatlıkla çalışılabilmektedir. Yüksek bina uygulamalarında emniyetli olması nedeniyle bu tür projelerde tercih edilmektedir.

Kalıp altı iskele çeşitleri farklı döşeme sistemlerinde tercih edilmektedir. Bunlar arasında mantar, asmolen ve kirişli döşeme sistemleri de yer almaktadır. Bu sistemlerin en dikkat çekici özellikleri ise yük taşıma kapasitesinin yüksek olması, kolaylıkla depolanması ve farklı projeler için kolayca adapte olabilmesidir.

Kalıp Altı İskele Türleri Nelerdir?

Masa Tipi İskele Sistemleri: Bu iskele sisteminde köprü, viyadük, sanayi ve santral gibi yüksek ve büyük projelerde döşeme ve kiriş kalıbı taşıyıcı sistemi olarak faydalanılmaktadır. Bu iskele çeşidinin uygulaması kolaydır. Bu nedenle yüksek projelerde kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Rahatlıkla monte ve demonte edilebilmektedir. Hem zamandan hem de işçilikten yüksek ölçüde tasarruf sağlamaktadır.

Cup-Lock İskele Sistemleri: Bu iskele sistemi ise döşeme ve kiriş kalıbı altında tercih edilmektedir. Bağlantı bölgelerinde kilitleme ve yük transfer etme özelliği sebebiyle döşeme ve kiriş kalıbı altında faydalanılan iskele sistemleridir. Mukavemeti oldukça yüksektir.

Teleskopik Direkler: İnşaat işlemlerinde yaygın olarak kullanılan ve taşıma kapasitesinin yüksek olması nedeniyle tercih edilen bir üründür. Düşük maliyetli, kullanımı esnek ve pratik bir sistemdir.

Kovanlı İskele: Kovanlı iskele sistemleri ağır yükleri taşımak üzere tasarlanmıştır. Fazla yer kaplamayan bu ürün ağır ve yüksek döşemelerde emniyetlidir. Bu nedenle projelerde tercih edilmektedir.

Hayat İskele olarak kalıp altı iskele sistemlerini kaliteli ve pratik çözümlerle müşteriyle buluşturuyoruz. Uygun maliyet ve cazip ödeme seçenekleriyle iskele kiralama işlemlerinizi hızlı hale getiriyoruz. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmamız uygun sistemleri müşterilerin hizmetine sunuyor. Hayat İskele ile ilgili detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

https://www.hayatiskele.com/