Kolay Kurulum Dış Cephe İskeleleri

Kolay Kurulum Dış Cephe İskeleleriDış cephe iskeleleri kullanım alanına göre farklı çeşitlere sahiptir. Kolay kurum dış cephe iskeleleri sayesinde projelendirme aşamasını ortadan kaldırılmış olacaktır.

Kolay kurulum dış cephe iskelelerinin sağladığı avantajlardan birisi de montaj ve demontaj imkanının kolay olmasıdır. Standart iskelelerden farklı olmasına karşın üzerinde taşıdığı yük anlamında da diğer iskelelerle aynı özelliğe sahiptir. Bu iskelelerin kullanım alanları diğer dış cephe iskelelerine göre daha sınırlıdır. Bunun için her aşamada bu iskeleleri kullanmak söz konusu değildir.

Kolay Kurulum Dış Cephe İskeleleri Avantajları

Dış cephe iskelelerinin kullanım alanı çok geniştir. İnşaat sektöründen tutunda gemi inşaatlarına ve şantiyelere kadar yer yerde kullanılabilmektedir. Farklı iskele çeşitlerinin olması ise kullanıcılara avantaj sağlar. Kullanıcı ihtiyacına uygun iskeleyi seçtiğinde iş sahasında gerekli olan malzemelerden birini de tamlamış olur. İskele kurulumu ve sökümü profesyonellik gerektiren ekipmanlardır. Bunun içinde bu alanda ehliyeti olmayan kişilerin bu işe teşebbüs etmesi doğru olmayacaktır. Kiraladığınız ya da satın aldığınız iskelenin TSE standartlarına uygunluğu da önemli bir konudur. Bunun için iskele mutlaka bilindik firmalardan alınmalı ya da kiralanmalıdır.

Dış Cephe İskelelerinin Özellikleri Nelerdir?

Dış cephe iskelelerinin en önemli özelliği yüksek mesafelerde güvenli bir şekilde çalışılabilmesi için gerekli zeminin hazırlanabilmesini sağlamasıdır. Üretim aşamasında kullanılan malzemeler iskeleyi uzun yıllar boyunca dayanıklı tutabileceği gibi aynı zamanda tasarım olarak da yapıya uygun olacak şekilde dizayn edilmiştir. İskelelerin taşıyacağı ağırlık bellidir ve bunun içinde iskelenin taşıyabileceği kapasitenin üzerinde yük yüklenmesi doğru değildir. İskele kurulumu sırasında bu gibi detaylar belirtilerek iskelenin en doğru şekilde kullanılması sağlanmalıdır.

İskele kurulurken dikkat edilmesi gereken teknikler vardır. Bu tekniklere uyulmadan kurulumu yapılan bir iskele tehlike içereceğinden dolayı sorumlulukta yüklenici olan firmaya ait olacaktır. Bunun için iskele satın alırken ya da kiralanırken nasıl hassas hareket edilmesi gerekiyorsa kurulum aşamasında da bu hassasiyetin korunması çok önemlidir.

Standart dış cephe iskelelerinin kurulumu saatler hatta günler alırken kolay kurulum dış cephe iskeleleri çok basit bir şekilde kurularak kullanılmaya başlanabilir.

Güvenilir bir markadan inşaat iskelesi kiralamak istiyorsanız https://www.hayatiskele.com/ adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.