Kovanlı İskele Nedir? Kiralık Kovanlı İskele

Kovanlı İskele Nedir - Kiralık Kovanlı İskeleKovanlı iskele, pratik taşıyıcı bir sistemdir. İnşaat sektöründe kovanlı iskele, H tipi iskele, kule tipi iskele olarak da tanımlanan bu iskele türünde pim, kama gibi aksesuarlara gereksinim duyulmaz. Çekiçlemeye gerek kalmadan şaşırtmalı ve geçmeli olarak kolay bir şekilde kurulur. Kovanlı iskele ile tüm projeler rahatlıkla ve kolaylıkla tamamlanır.

Kovanlı İskele Sistemleri

Kovanlı iskele sistemi kovanlı ve alt-üst şase olarak iki parçadan meydana gelir. Kama, pim gibi aksesuarlara gereksinim duyulmaz. Kurulum iki tıp elemanla kurulum yapılır. Kurulum sırasında kurulumu destekleyecek yardımcı merdiven kullanımına ihtiyaç yoktur. 50 cm yüksekliğindeki 4 tane çerçevenin karşılıklı olarak konulması ile kule yükseltilir. H çerçeve elemanlar karşılıklı ve şaşırtmalı şekilde eklendiği için sistemin dayanıklılığı yüksektir.

Çevrelerinde bulunan soketlerin birleştirilmesiyle sistem kolay ve zahmetsiz bir şekilde kurulur. Karmaşık malzemelerden oluşmadığı için montaj hazırlığına ihtiyaç duyulmaz. Zamandan ve işçilikten tasarruf sağlanır. Yüksek kulelerin meydana gelmesi ile montajlama yapılır. Vinç yardımıyla da yerleştirilmesi söz konusudur.

Kovanlı iskele sistemi bağımsız kuleler biçiminde oluşturulmalıdır. Oluşturulan kulelerin kule vinçler yardımıyla yerlerinin değiştirilmesi gerekiyorsa çapraz elemanlar tercih edilmelidir. Yer değiştirmesi gerekmiyorsa kuleler çok yüksek mesafelerde alttan ve üstten belli mesafelere kadar çapraz elemanlar tercih edilmelidir.

Kovanlı İskele Sistemleri Özellikleri

Yüksek yapılar, ev ve iş yerleri, iş ve alışveriş merkezleri, metro istasyonları, endüstriyel yapılar, enerji bölgeleri, hastane sağlık tesisleri, köprü döşemeleri, viyadük başlıkları projelerde kullanılır.

Kalın ve yüksek döşemelerde tercih edilen iskele sistemleri H kovanlı ve alt-üst şase olarak iki malzemeden oluşmaktadır.

Plan ölçüsü 100/100 cm veya 120/120 cm olan iki türde standart olarak oluşur.

Alt şase üzerine H kovanlı elemanlar insan gücü ile yerleştirilmektedir.

Kule araları ise projenin şekline göre düzenlenebilir.

Kuleler döşeme yüksekliği, kalınlığı ve rüzgâr yüklerine karşı güçlendirmek için diyagonal elemanlar ile güçlendirilebilir.

Vinç yardımıyla alt ve üst şase elemanlardan bağlanarak kule olarak yerleştirilebilir.

Kovanlı İskele Kullanım Alanları

Kovanlı iskele pek çok alanda kullanılır. Konutlar, yüksek yapılar, iş ve alışveriş merkezleri, metro ve yeraltı merkezleri, endüstriyel yapılar, enerji tesisleri, hastane ve diğer sağlık tesisleri, HES projeleri kovanlı iskelenin yaygın kullanıldığı alanlardır.

https://www.hayatiskele.com/