Masa Tipi İskele Sistemleri

Masa Tipi İskele SistemleriMasa tipi kalıp altı iskele sistemi büyük yükseklikler ve ağır yükler için tasarlanmış iskelet sistemleridir. Sistem; ana çerçeve, çapraz elemanlar, krikolar ve bunları birbirine bağlayan materyallerden oluşur. Az sayıda materyalin bulunması iskele kurulumunun kolay ve hızlı olmasını sağlar.

Masa Tipi İskele Sistemleri’nde, H çerçeveler 110 – 150 – 180 cm olmak üzere üç farklı yükseklikte standart olarak üretilmektedir.  Diyagonallerin döşeme yükleri baz alınarak projelendirilen farklı ölçülerde de imalatı gerçekleştirilmektedir. H çerçeveler diyagonaller ve bağlantı elemanları ile H çerçeveli masa döşeme kalıpları olarak kullanılmaktadır.

H çerçeveler arasına merdiven ve korkuluk elemanları yerleştirilerek temelde ya da bina cephesinde şantiye güvenlikli kule merdiveni olarak kullanılabilmektedir. Plywood, mahyada H20 ahşap kirişler ve döşeme yüklerine göre ızgarada H20 ahşap kiriş ya da 5-10/10 ahşaplarla desteklenmektedir.

Ana taşıyıcı (mahya) kirişler dörtyollu başlıklara oturtularak, kalıp demontajı yapılmadan betondan ayrılmaktadır. Tekerlekli taşıma arabaları ve vinç yardımı ile taşınan masa tipi iskele sistemleri, vinç yardımı ile hızlı ve ekonomik imalat olanağı sağlamaktadır. Üstelik, H çerçeveler 60kN/ayak yüksek taşıma kapasitesine sahip olmaktadır.

Masa Tipi İskele Sistemleri Özellikleri

Masa tipi iskele sistemlerinin birçok farklı özelliği bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi de çok yönlü kullanım alternatifine sahip olmasıdır. Masa tipi iskelet sitemleri, konutlar, alışveriş merkezleri, endüstriyel yapılar, sağlık tesisleri, HES projeleri ve daha birçok alanda aktif olarak kullanılmaktadır.

Bu tip iskele sistemleri yüksek ya da ağır döşemeler ile geniş açıklıklı döşemelerde kullanılmaktadır. H çerçeveleri 150 cm genişlikte, yüksekliği ise 110-150-180 cm olarak üç farklı yükseklik ölçütünde de kolaylıkla üretilebilmektedir. Farklı ölçütlerde tasarlanabilen masa tipi iskele sistemlerinde, sistem diagonellerinin döşeme yüklerine göre imalat gerçekleştirilmektedir.

H çerçeveler; diagonaller ve bağlantı elemanları ile H çerçeveli masa döşeme kalıpları olarak kullanılabilmektedir. H çerçeveler arasına merdiven ve korkuluk elemanları yerleştirilerek temelde ya da bina cephesinde şantiye güvenlikli kule merdiveni olarak kullanılabilmektedir.

Plywood, mahyada H20 ahşap kirişler ve döşeme yüklerine göre ızgarada H20 ahşap kiriş ya da 10/10 ahşaplarla desteklenebilirler. Ana taşıyıcı kirişler Dörtyollu başlıklara kolaylıkla oturtulabilmektedir. Üstelik, kalıp demontajı yapılmadan betondan rahatlıkla ayrılabilmesi de bir diğer özelliğidir.

Masa tipi iskele sistemleri, tekerlekli taşıma arabaları ve vinç yardımı ile kolaylıkla taşınabilmektedir. Vinç yardımı ile hızlı ve ekonomik imalatı yapılabilmektedir ve 60kN/ayak yüksek taşıma kapasitesine sahip olmaktadır.

https://www.hayatiskele.com/