Mobil İskele Nedir?

Mobil İskele NedirMobil iskele üzerinde duran kişinin daha rahat etmesini sağlamak amacıyla üretilmiş olan tekerlekli iskelelere denilir. Bu iskelelerin en önemli özelliği iç mekanlarda kullanılıyor olmasıdır. İç mekanlarda kullanılan mobil iskele sayesinde tavanda yapılacak olan tamir ve tadilat işlemleri gerçekleştirilebilir.

Mobil iskele üzerinde duran bir usta özellikle asma tavan gibi uygulamaları daha hızlı ve rahat bir şekilde yapabilir. Mobil iskeleler standart dairelerde kullanılabileceği gibi işyeri gibi alanlarda da tercih edilebilir. Yapıların inşaat halinde de tercih edilen bu iskeleler kullanım kolaylığı sağlar. Mobil iskeleler kullanılırken tekerlekli olmasından kaynaklı sök tak gibi işlemler gerektirmez. İstenilen alana çekilerek taşınabilir ve bu sayede sorunsuz bir kullanım gerçekleştirilmiş olacaktır.

Mobil iskelelerin en güzel olan yanı genişlik ve yükseklik ayarının yapılabiliyor olmasıdır. Çünkü iç ve dış mekanda kullanılırken istenilen konfor yapının büyüklüğüne göre belirlenmesi gerekir.

İnşaat İskelesi

İnşaat iskeleleri adından da anlaşılacağı gibi henüz tamamlanmamış olan yerlerde kullanılır ve dış cephe de kullanım için uygundur. Dış cephe de kullanılan bu iskelelerde öncelik güvenlik olmak zorundadır. Bu nedenle kiralık iskele hizmeti aldığınızda önceliğiniz güvenilir olan firmaları tercih etmek olmalıdır. İnşaat iskeleleri genelde kiralayıcı firmalar tarafından verilen bir hizmettir. Bu nedenle inşaat sahipleri genelde bu hizmeti dışarıdan almayı tercih ederler.

İnşaat iskelelerinde sökme ve monte işleminin mutlaka profesyonel kişilerce yapılması gerekir. Bir mühendis kontrolünde yapılacak olan iskele kurulumu sayesinde yapılarda inşaat aşamasında herhangi bir sorun oluşmasının önüne geçilmiş olur. İnşaat iskeleleri kurulurken zemine çok dikkat edilmesi gerekir. Zemine sabitlenecek olan parçaların düz olmaması iskele yükseldikçe güvenliğini de riske atacaktır. İnşaatta çalışan bir işçinin katlar arasında rahat dolaşabilmesi ve iskeleye çıkabilmesi için merdiven sistemin olması gerekir. İskeleden düşebilecek herhangi bir parçanın hesaba katılarak zeminde gerekli uyarı levhalarının olması şarttır.

Hayat iskele firmaların ihtiyacı olan iskele konusunda profesyonel destek sağlar. Uzman bir ekip tarafından sunulan iskeleler gerekli güvenlik önlemlerine sahip olarak teslim edilir ve aynı gün içerisinde kuruluma hazırdır.

Firmamıza https://www.hayatiskele.com adresinden ulaşabilirsiniz.