Mobil İskele Standartları

Mobil İskele StandartlarıMobil iskelelerde standartları, doğru duruşu sağlam kurulum ve güvenli kullanım için belirlenmiştir. Mobil iskele iç v dış mekanlarda belli alanlarda kullanılabilir. Kolay kuruluyor olması ve projelendirme gerektirmemesi kullanım alanını kısıtladığı gibi kullanım konforunu da artırmıştır. Mobil olması tekerlekli olmasından kaynaklı olduğundan iskele de yer değişimi rahatlıkla yapılabilir.

Mobil iskele standartları oluşturulurken amaç çalışanların can güvenliklerinin sağlanmasıdır. Hayat İskele olarak biz üretimini gerçekleştirmiş olduğumuz tüm iskele çeşitlerimizde önce emniyet şeklinde hareket ettik ve AB standartlarına uygun iskeleler ürettik. İskele çeşitlerimiz TSE belgeli olmakla birlikte gerekli olan tüm güvenlik testlerinden başarılı bir şekilde geçmiştir.

Mobil İskele Nerelerde Kullanılır?

Mobil iskele adından da anlaşılacağı gibi genelde dar alanlar ve daha hızlı tamamlanması gereken işlerde kullanılır. İki kişi tarafından kolaylıkla kurulan iskeleler, değişik ölçülerde hazırlanabilir.

Mobil İskele Standartları Nelerdir?

Mobil iskelelerde standartlar belirlenirken pano 8 metre yüksekliğe kadar 38 x 2 mm daha yüksek mesafede ise 42 x 2,5 mm, çapraz bağlantılar 27 x 2,5 mm’lik borular kullanılarak üretilir.

Borular standart olarak üretilir ve mekanik testlerden geçirilir. Firmamız tarafından üretilmiş olan iskeleler gerekli testlerden ve kontrollerden geçmiş başarı bir şekilde kullanıma sunulmuştur.

Mobil İskelelerin Özellikleri

  • Mobil iskeleler çalışman yapıldığı alanın yüksekliğine uygun olarak üretilir.
  • İskelede kullanılan her parça TSE belgesin sahiptir,
  • İskeleler mekanik testlerden geçmiştir,
  • Kullanılan borular standartlara uygundur.

Mobil İskele Sistemine Ait Parçalar

Mobil iskele kurulumu yapılırken güvenlik en üst seviyede tutulur ve iskelede kullanılan tüm parçalar güvenlidir.

İskelede kullanılan parçalar başlangıç ayağı, flanşlı dikme, kamalı yatay ve çapraz bağlantı elemanları, iç merdivenle, çalışma platformu ve ayarlı payandalar şeklindedir.

Mobil İskele Kullanım Alanları

  • Asma tavan işleri
  • Aydınlatma işleri
  • Mekan içi boyama
  • Kaplama işleri

Mobil iskelelerin bir yerden başka bir yere taşınması kolaydır bu nedenle zamandan tasarruf sağlar.

Hayat İskele olarak sunmuş olduğumuz iskele hizmetlerinden faydalanmak ve inşaatlarınızda kullanacağınız iskele çeşitlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için https://www.hayatiskele.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.