Teleskobik Ayarlanabilir Dikme Sistemleri Nedir?

Teleskobik Ayarlanabilir Dikme Sistemleri NedirTeleskobik ayarlanabilir dikme sistemleri, döşeme kalıp sistemlerinden biridir. Döşemenin yüklerine bağlı olarak ızgara ve boruların dikme aralıkları ayarlanabilir özellikte olan bir sistemdir. Kullanımı değişikliklere elverişli olan teleskobik ayarlanabilir dikmenin yükseklikleri ayarlanabilir ve üçayaklarla desteklenir.

Teleskobik Direk Nedir?

Teleskobik dikme, inşaat işlemlerinde geniş kullanım seçeneğine sahip olan, taşıma kapasitesi yüksek bir malzemedir. Teleskobik dikme, teleskobik iskele, demir direk, inşaat direği olarak da tanınmaktadır. Taşıma kapasitesinin yanı sıra maliyetinin düşük olması nedeniyle de tercih edilen bir üründür. Üretimin ardından teleskobik direkler ince ayarlamaları yapabileceğiniz, döşeme yüklerini rahatlıkla taşıyan inşaat malzemelerdir.

Teleskobik dikmeler tekrar tekrar kullanılabilir yapıdadır. Ayarlı direkleri istenilen her yükseklikte rahatlıkla kullanılabilir. Teleskobik dikmelerin montaj ve geri sökme işlemleri hızlı ve basit bir şekilde yapılabilir. Teleskobik direkler ayrıca ekonomik ve sağlam yapıda olmaları nedeniyle de yaygın olarak tercih edilmektedir.

Teleskobik Dikme Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Teleskobik dikme sistemleri genel olarak ev, villa, iş yerleri, alışveriş merkezleri, hastane, sağlık tesisleri gibi projelerde yaygın olarak tercih edilmektedir.

Teleskobik Dikme Sistemlerinin Özellikleri

Teleskobik dikme sistemleri tripodlar ile desteklenebilir. Genellikle 300, 350 ve 400 cm’lik boru dikmelerinden meydana gelir. Teleskobik dikme sistemler değişik çalışma yüksekliklerine göre üretilebilir. Teleskobik dikme sisteminin ana parçası dikmelerdir. U başlık, üçayak, çift yollu başlık gibi yardımcı elemanlar sistemin parçaları arasındadır. Teleskobik dikmelerin çalışma kapasitesi yüksektir ve uzun ömürlüdür. Kiriş altı ve döşeme çalışmalarında verimli olarak kullanılabilir.

Teleskobik Dikme Sistemlerinin Avantajları

Teleskobik ayarlanabilir dikmeler her türlü döşeme kalıbını oluşturabilir. Bu nedenle çalışmalarda üst seviye verimlilik ve kullanım avantajı sağlar. Bu sistemler çift yollu başlık, U başlık ile farklı ihtiyaçları karşılayabilecek biçimde dizayn edilmiştir.

Teleskobik dikme sistemlerinin kurulması ve sökülmesi basittir. Farklı yüksekliklerdeki işlerde çalışmak amacıyla rahatlıkla ayarlanabilir. Diğer sistemlere de entegre bir şekilde kullanılabilir. Bu sistemler tekrar tekrar kullanılabilir. Düşük işçilik maliyeti ve daha az malzeme ile çok ekonomik parçalardır.

Teleskopik dikmeler esnek kullanım sağlar. Diğer sistemlerden farklı olarak sabit bir uzunluğu olmayan teleskobik direkler aynı anda farklı uygulamalarda kullanılabilir.

https://www.hayatiskele.com/