H Tipi Dış Cephe İskelesi

H Tipi Dış Cephe İskelesiH tipi dış cephe iskelesi çerçevelerden meydana gelen iskele çeşididir. Özellikle inşaat sektöründe binaların dış cephelerinde kullanılır. Kurulumu kolay olan H tipi dış cephe iskelesi yüksek katlara ulaşmayı sağlar. Yüksek güvenlik önlemleri sağlayan H tipi dış cephe iskelesi taşıma kapasitesi ve güvenilir olması nedeniyle sıklıkla tercih edilir.

H Tipi Dış Cephe İskelesi Nedir?

H tipi dış cephe iskelesi pratik bir şekilde monte edilebilen geçmeli çerçevelerden meydana gelen sistemlerdir. Dikey, yatay, korkuluk, diyagonal ve ayarlı ayaklar aracılığıyla hızlı ve güvenli bir şekilde kurulan bu sistem güvenli bir çalışma ortamı sunar. H tipi dış cephe iskele sistemlerinde her katta yürüme platformu mevcuttur. Bu sistemde yürüme platformu güvenli ve rahat çalışma ortamı sağlar. Ayrıca katlar arası güvenli geçiş emniyeti de söz konusudur.

Emniyetli yük taşıma kapasitesine sahip olan H itip dış cephe iskelesi, kolay ve hızlı montaj ve demontaj özelliğine sahiptir. Bu özelliği ile işçilikten büyük ölçüde tasarruf sağlar.

H Tipi Dış Cephe İskelesi Kurulumu

H tipi güvenlikli iskele sistemleri yatay, dikey ve diyagonal malzemelerle bağlantı sistemini oluşturur. Dikey elemanlar iskelenin yüksekliğini artırır. Yatay parçalar H tipi iskele üstünde çalışan personel için güvenli ve rahat çalışma ortamı oluşturur. Diyagonal şekilde dikey parçaların arasına yerleştirilen elemanlar ise iskelenin yük kapasitesini yükselten malzemelerdir. Diyagonal parçalar H tipi iskelenin kullanım esnasında yıkılmasını engeller. H tipi cephe iskelesinde sahanlıklı veya düz merdivenler, metal kalas ve ayarlanabilir ayak tercih edilmektedir.

H tipi dış cephe iskele kurulumu yapılırken yatay, dikey ve diyagonal elemanların yerleşimi ve arasındaki mesafeye dikkat edilir. Dikey elemanlar yükseklik olarak 2 metredir. 2 metrelik dikey elemanlar arasındaki uzunluğun 2,5 metre olarak hesaplanması en sağlıklısıdır. Metal kalaslar, düz merdiven veya tahta kalaslar da yatay elemanlar olarak tercih edilir. İskelelerin yük kapasitesini yükseltmek için her dikey eleman arasına ikişer tane diyagonal eleman yerleştirilir.

H Tipi Dış Cephe İskele Sistemleri

Güvenlikli H tipi iskele sistemleri cephe çalışmaları, duvar yapımı, dış ve iç sıva yapımı, cephe boyama ve izolasyonu, cephe giydirme gibi pek çok alanda kullanılan çok amaçlı sistemlerdir. Bununla birlikte iş ve alışveriş merkezleri, yüksek yapılar, konutlar, endüstriyel yapılar ve tesisler gibi projelerde sıklıkla tercih edilir.

https://www.hayatiskele.com/